Yeniden Refah’tan çirkin seçim videosunda geri adım! Özür var, yaptırım yok

  • HABER7

İstanbul’da Cumhur İttifakı’ndan ayrı hareket ederek “oyları bölme” hamlesi yapmakla eleştirilen Yeniden Refah Partisi’nin Fatih’teki çirkin seçim kampanyasına tepkiler çığ gibi büyüdü.

YRP Fatih Belediye Başkan adayı Halit Özkarataşlıoğlu’nun, Türkiye’ye sığınan muhacirlerin karton kutulara konularak deport edileceğine dair animasyon filmini yayınlaması başta Milli Görüş camiası olmak üzere hassasiyet sahibi çevrelerin tepkisini çekti.

Ahlaklı belediyecilik” sloganıyla hazırlanan video, YRP Fatih İlçe teşkilatı tarafından yayınlandı. Videoda “Ahlak yoksa düzensiz göç vardır” ifadesi yer aldı.

SUÇ İLÇE BAŞKANLIĞINA YÜKLENDİ

Gelen tepkiler üzerine Yeniden Refah Partisi geri adım attı. Paylaşım, resmi hesaplardan silindi.

YRP Genel Başkan Yardımcısı Fatih Müjdeci, yaptığı açıklamada videonun partinin genel kanaatini yansıtmadığını savunarak özür diledi. Müjdeci, YRP’nin adayı Özkarataşlıoğlu hakkında herhangi bir ihtar veya cezai yaptırıma ilişkin ifade kullanmaması dikkat çekti.

YRP’li Müjdeci’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Bugün Fatih İlçe Başkanlığımız tarafından yayınlanan “Ahlak yoksa düzensiz göç vardır” başlıklı video sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştır. İslami ve insani hassasiyetleri yüksek bir anlayışa mensup Milli Görüşçüler olarak söz konusu paylaşımı görür görmez harekete geçerek yayından kaldırılmasını sağladık.

Milli Görüş, insan onurunu önceleyen ve insan haklarını temel alan dünya görüşüyle sadece milletimizin değil dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların ve hatta insanlığın gönlüne girmiştir.

Fatih İlçe Başkanlığımızın sergilediği söz konusu yaklaşım partimizin göç ve mülteciler konusundaki resmi görüşünü ve 500 bine yakın üyemizin konuya ilişkin genel kanaatini yansıtmamaktadır.

Tasvip etmediğimiz ve derhal yayından kaldırttığımız video sebebiyle şayet kalbi kırılan kardeşlerimiz varsa yine de özür diler haklarını helal etmelerini dileriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x