Turgut Altınok: Keçiören’de kentsel dönüşüm sorununu çözeceğiz

AA

Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, seçim çalışmasını Keçiören’de sürdürdü.

Altınok, Kırşehir Kaman Meşeköy Derneğince düzenlenen açık hava toplantısındaki konuşmasında, ölümünün 15. yılında eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle andı.

Altınok, burada vatandaşlardan 31 Mart’taki seçimde destek istedi.

Turgut Altınok, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Keçiören’de kentsel dönüşüme karşı çıktığını, seçilmesi halinde bu sorunu çözeceğini söyledi.

“Atatürk Cumhuriyet Kulesi başkenti aydınlattı”

Basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Turgut Altınok, “‘Mansur Yavaş’ın Londra’daki evi benim mal varlığımdan daha değerli.’ demiştiniz. Yavaş’ın takas teklifine ne cevap vereceksiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Anne ve babadan kalan tarlaları verelim yine evini satın alamayız”

Biri babadan, anadan kalmış ve belediye başkanı olmadan önce edinişmiş mal. Diğeri belediye başkanı olduktan sonra edinilmiş mal. Bir de oturduğu ev var. Ahlaki değil ama. Ahlaksızca, hayasızca iftiralar ve yalanlar, işi bu noktaya getirdi. 25 milyona şu an oturduğu evi hangi parayla aldı, belediye başkanı olduktan sonra onu da bir açıklasın. Anne ve babadan kalan tarlaları verelim yine evini satın alamayız. Bunların hepsini verelim Yavaş’ın Londra’dan aldığı evle, değişiyorsa tabii. İşin ahlaki boyutu kalmadı. Yalan, çamur ve iftiralar atılıyor.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x