Neden ayaklarınız kapıya dönük uyumamalısınız?

Psikologlar birçok insanın uykuda bile kapıyı sürekli gözlerinin önünde tutmayı tercih ettiğini iddia ediyor. Bu, ayağınız kapıdayken kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar. Ve popüler batıl inanışa göre ölüler kapıdan ayaklarıyla çıkarlar. Ve bu pozisyonda uyumak ölüme davetiye çıkarmaktır. Ancak başınızı kapıya doğru uyuyacak şekilde yatağı hareket ettirmenizin tek nedeni kendi rahatınızdır.

Neden ayaklarınız kapının yanında uyumamalısınız: Farklı halk kehanetleri nasıl yorumlanıyor?

Ayna karşısında uyumamalısın: Yatak odasına ayna asılması tavsiye edilmez: Uyuyan kişinin aynaya yansımaması gerektiğine, aksi takdirde sorun çıkacağına inanılır. Bu durum aile ilişkilerini olumsuz etkileyebilir. Sabah yansımanıza bakmanız gerekiyorsa, dolaba (kapının iç kısmına) bir ayna asın, böylece kurallara uyabilir ve arzularınızı tatmin edebilirsiniz.

Yatak odasına iç mekan bitkileri koyamazsınız :Bu doğru. Gün içerisinde çiçekler lehimize çalışır: Oksijen üretirler, havayı temizlerler. Akşamları güneş ışığının olmadığı zamanlarda bitkiler de bizim gibi nefes alıp değerli oksijeni tüketirler. Yani ya pencereyi açın ya da çiçeklerin dışarıya taşınması gerekecek. Bu arada yatak odanızda da buket bulundurmayın. Güçlü aroma nedeniyle baş ağrısı çekme ve yeterince uyuyamama riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Başınız pencereye dönük şekilde uyumamalısınız: Eğer ayaklar kapıya doğruysa, mantıksal olarak kafa da pencereye doğru olacaktır! Bununla birlikte, başınız bir pencereye dönük olarak uyuduğunuzda karşılaşacağınız tek gerçek risk, hava akımı nedeniyle donmaktır ve feng shui, yatağınızı yatak-pencere çizgisine yerleştirmemenizi önerir.

Işık açıkken uyuyamazsın: Bu kesinlikle bir batıl inanç değildir. Bu tıbbi bir gerçek: tamamen karanlıkta uyumanız gerekiyor. Odada bir ışık kaynağı varsa veya yatak odası sokak lambalarıyla aydınlatılıyorsa vücutta uyku hormonu olan melatonin üretimi bozulur. Bu da gün içerisinde kendimizi yorgun ve kırgın hissetmemize neden olur. Hatta vücudun stresle başa çıkmasına yardımcı olmak için daha fazla yemeye başlarız.

Elbiseyle uyumak da doğru değil ve bu ifadenin oldukça bilimsel bir temeli var.

Big bang teorisi: Dizinin üst düzey bilgili oyuncusu Sheldon’ın da bu konuda bir fikri var. Penny’ye yatağın her zaman yatak başlığı kapıya bakacak şekilde konumlandırılması gerektiğini açıklıyor. İnsanların kendilerini soygunculardan ve yırtıcılardan korumanın yolu buydu: Bir kişiyi bacaklarından yakalayıp yataktan kaldırmaya çalışırlarsa, kişi uyanır ve saldırganla savaşabilirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x